Kurzy

Panenka vyrobená vlastní rukou ve výtvarném ateliéru vám bude navždy připomínat zážitek z tvoření, otevře vám cestu k vlastní tvorbě a k srdcím těch, kteří zatím sbírají odvahu. Vytvořte si vlastní panenku, rozšíříte znalosti a naučíte se nové dovednosti s výrobou panenek související. Kurzy jsou věkově neomezené.

Vítejte

Výroba panenky z porcelánu

Cílem kurzu je panenka sběratelské hodnoty, výborných řemeslných kvalit s porcelánovými segmenty a látkovým nebo kloubovým tělíčkem. Místo konání je ve vlastním výtvarném ateliéru.

Termíny vypisuji, nebo stanovujeme individuálně podle oboustranných časových možností. Pracujeme i o víkendech a prázdninách.

Program je koncipován do čtyř termínů z důvodu technických prostojů při výpalech porcelánu a barvy.

1. termín vybereme sádrovou formu a navrhujeme výsledný vzhled panenky. Nalijeme formy porcelánovou hmotou, probereme teoreticky a s ukázkami celý proces výroby a její fáze. Po zavadnutí odlitky vyjímáme z forem.

2. termín opracujeme a retušujeme porcelánové segmenty, probereme teorii a vložíme do pece k výpalu.

3. termín porcelán po výpalu malujeme práškovými barvami rozpustnými v oleji. Naučíme se správné techniky tvarování obočí a řas. Barvu vypálíme. Vytvoříme střih na tělíčko, uvineme kostru, vybereme vhodné oči, řasy a paruku.

4. termín sestavujeme a dekorujeme panenku

V mezičase po celou dobu trvání kurzu má účastník možnost překreslit si libovolné množství střihů tělíček, šatiček, botiček, medvídků, atd.

Po ukončení účastník získá certifikát autenticity pro panenku a její jedinečné pořadové číslo z limitované série a zároveň certifikát o absolutoriu.

K účasti není třeba předešlých příprav, znalostí a dovedností v oboru. Veškerý materiál a pomůcky jsou zahrnuty v ceně kurzu.


15.000 Kč


Objednat kurz

Vítejte

Modelování a výroba forem

Kurz je zaměřen na vytvoření modelu panenky nebo libovolného předmětu z modelářské plastelíny nebo keramické hlíny a následnou stavbu forem ze sádry.

Pro práci volíme materiály nejvyšších kvalit od zavedených výrobců. Veškeré pomůcky a materiál jsou zahrnuty v ceně kurzu a budou po celou dobu k dispozici.

Trvání kurzu je limitováno dokonalým zvládnutím modelářské práce s plastelínou, hlínou a také množstvím forem. Časově náročnější, lze rozložit i do několika roků.

Pro jednu panenku je třeba 5 až 6 forem a více.

Práce probíhají v soukromém ateliéru, termíny je třeba sjednat telefonicky.

Modely a formy po absolutoriu jsou majetkem účastníka, nebo podle dohody.

Po ukončení a zdárném zhotovení forem získá účastník certifikát.


35.000 Kč


Objednat kurz

Vítejte

Restaurování a opravy panenek

Výuka je zaměřena na praktickou a teoretickou stránku oboru restaurování a oprav panenek.

Obsahem je zhodnocení stavu panenek donesených, nebo ze zdrojů ateliéru, jejich ocenění podle značek a vyhledání v aukční dokumentaci a stanovení pořadí a rozsahu oprav.

Průběh kurzu zajišťuje vyučující ve vlastním ateliéru, je individuální, ve vypsaném nebo sjednaném termínu.

Pomůcky a materiály k opravám nezbytné zajištuje vyučující a jsou součástí kurzovného.


12.000 Kč


Objednat kurz

Vítejte

Výroba realistické panenky

Realistická panenka, reborn, je sestava vinylových segmentů, obvykle hlavičky, hrudníku a končetin, tak zvaný KIT. Tělíčko bývá šité z pevné látky příslušné barvy panenky. Existuje množství variant kitů od světových autorů prototypů.

Kit si zajišťuje účastník nákupem v internetovém obchodu podle vlastního vkusu, je možnost koupě kitu a dalších potřeb včetně výplní, očí, řas, vlásků, přímo v ateliéru, nebo nabízím možnost pomoci s výběrem.

V kurzu se naučíte správně podle pravidel míchat a nanášet jednotlivé vrstvy barev, minimálně 5 vrstev, a aplikací speciálních efektů docílit živý vzhled panenky. Naplnit a vyvážit tělíčko podle anatomie člověka, vpravit oči, vlásky, nalepit řasy a sestavit panenku.

Místo konání je vlastní výtvarný ateliér, pracoviště je také možné vybrat podle přání účastníka například v jeho domově.

Po ukončení účastník získá Certifikát o absolutoriu v kurzu a rodný list pro panenku.


3.000 Kč


Objednat kurz